Aktualności

Budownictwo pod krawatem

 

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na wykład pt. "Budownictwo Pod Krawatem"

Temat wykładu obejmuje zagadnienia związane z możliwymi ścieżkami rozwoju przyszłej kariery zawodowej, ukierunkowaniu jej na odpowiednie tory odbiegające od powszechnie panującego wśród studentów przekonania, że budownictwo ogranicza się do kierowania budową lub pracą w biurze projektowym.

 

Czytaj więcej...

Spotkanie rekrutacyjne 14.11.2016

Koło Naukowe Budownictwa Ogólnego i Badań Nieniszczących "EtaKsi" pragnie z przyjemnością zaprosić wszystkich zainteresowanych działalnością koła na spotkanie rekrutacyjne. Jeżeli chcesz robić coś więcej, niż tylko uczyć się, to właśnie propozycja dla Ciebie :)

Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 14.11.2016 o godzinie 18:00 w sali C w SKS'ie (naprzeciwko wejścia).

Hulk smash

Dni Aktywności Studenckiej !

Przypominamy, że już jutro Dni Aktywności Studenckiej! 

Zapraszamy na nasze stoisko, które znajduje się na I piętrze przy dziale pomocy materialnej!

Odwiedźcie nas, a dowiecie się co ciekawego zaplanowaliśmy na ten semestr! 

Do zobaczenia!

https://www.facebook.com/events/214980772252136/Konferencja PUZZEL 2017

 

Konferencja Puzzel 2017

Zapraszamy do udziału w VI Wrocławskiej Konferencji Studentów Nauk Technicznych i Ścisłych Puzzel 2017, która odbędzie się w dniach 1-2 IV 2017. Zapisy już trwają, nie przegap, zapisz się już dziś!

Prowadzisz ciekawe badania i chciałbyś przedstawić ich wyniki szerszej grupie osób? Chcesz wymienić się doświadczeniem i podzielić się swoimi zainteresowaniami naukowymi? Właśnie w tym celu powstała Wrocławska Konferencja Studentów Nauk Technicznych i Ścisłych!

Do udziału w Konferencji zapraszamy wszystkich studentów nauk technicznych, ścisłych, przyrodniczych oraz medycznych. Konferencja powstała z myślą o zintegrowaniu wrocławskiego środowiska aktywnych naukowo studentów. Puzzel 2017 stanowi miejsce spotkań młodych ludzi rozpoczynających dopiero swoją karierę naukową.

W ramach Konferencji uczestnicy przedstawią swoje badania i zainteresowania w wygłaszanych referatach i zaprezentowanych plakatach. Odbędą się także wykłady, poprowadzone przez naukowców z wrocławskich uczelni. Będzie również możliwość spotkania się z przedstawicielami firm zainteresowanych rozwojem nauki i nowych technologii.

Dla autorów najbardziej interesujących plakatów i referatów przewidziane są nagrody, a wszyscy uczestnicy zostaną zaproszeni na specjalną imprezę integracyjną.

Termin zgłoszenia czynnego uczestnictwa mija 3 marca. Nie zwlekaj, zgłoś się już dziś!

Więcej informacji znajduje się na http://www.puzzel.plusuj.pl

Seminarium pt. "Badania ultradźwiękowe płyt włóknisto-cementowych"

W dniu 18 maja 2016 grupa reprezentacyjna z Koła "EtaKsi" miała okazje uczestniczyć w seminarium organizowanym przez naszego opiekuna - dr hab. inż. Krzysztofa Schabowicza.

Tematem prelekcji były badanie nieniszczące, a dokładniej "Badania ultradźwiękowe płyt włóknisto-cementowych".
Na samym początku prowadzący, członek Pracowni Badań Nieniszczących Instytutu Podstawowych Problemów Techniki Państwowej Akademii Nauk, dr hab. inż. Zbigniew Ranachowski opowiadał o podstawach teoretycznych, metodologii badań, skonstruowanym specjalnie na ten cel urządzeniu oraz praktycznych aspektach wykorzystania tej pracy. Następnie byliśmy świadkami czynnej dyskusji dotyczącej przyszłości tego rodzaju badania, pozytywnych i negatywnych aspektów oraz wykorzystania praktycznego przedstawionego zagadnienia. Możliwość uczestniczenia w tego typu dyskusji, gdzie wypowiadali się tak wybitni pracownicy naukowi naszego wydziału była ciekawym doświadczeniem, dla całej grupy.

Poza tym należy zaznaczyć, ze dr Ranachowski obronił doktorat właśnie na Politechnice Wrocławskiej i współpracuje z nią od prawie 25 lat. 
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i liczymy na więcej tego typu spotkań w przyszłości.

ZEBRANIA w semestrze zimowym 2016/2017

Zapraszamy w parzyste poniedziałki o godzinie 19:00. Sale podawane będą na bieżąco.

Pisz do nas na: etaksi@pwr.wroc.pl

Znajdź nas na Facebooku: stronagrupa.

Klikając na jedno z powyższych zebrań, możesz zobaczyć porządek spraw, które będą poruszane. Możesz też dodać swoją propozycję, korzystając z formularza.

Tu wszystkie zebrania.

 

Koło Naukowe Humanizacji Środowiska Miejskiego

Międzywydziałowe Koło Inżynierii Materiałowej "Materialiści"

Uczelniana Organizacja Studencka Aktywni Budowniczy

Koło Naukowe Mikroskopii i Mikrofotografii Silesia Optic - Uniwersytet Wrocławski

Studenckie Koło Naukowe Organizacji Budownictwa - Politechnika Krakowska

Koło Naukowe Zarządzania Projektami w Budownictwie - Politechnika Warszawska

 Studenckie Koło Naukowe MOS

Studenckie Koło Naukowe Technologów Chemicznych  

Międzywydziałowe Koło Naukowe Mechatroniki "Synergia"