O nas

Nazwa naszego Koła, choć pozornie nie związana z budownictwem, odwołuje się do podstaw mechaniki budowli. EtaKsi to połączenie dwóch liter greckiego alfabetu: η (eta) oraz ξ (ksi). W zagadnieniach wytrzymałości materiałów, to właśnie główne centralne osie η i ξ pozwalają wyznaczyć ekstremalne wartości momentów bezwładności - wielkości niezwykle istotne podczas projektowania konstrukcji budowlanej.

My, jako członkowie Koła, podobnie jak centralne osie ηξ, chcemy być w centrum wydarzeń budowlanych. Pragniemy poruszać kwestie dotyczące meritum problematyki budowlanej.

Osie ηξ dają wartości ekstremalne. My, jako Członkowie Koła Naukowego, chcemy zajmować się, niekiedy zupełnie różnymi, wręcz skrajnymi, tematami związanymi z rozległą i fascynującą gałęzią wiedzy - budownictwem.

Mając na uwadze fakt, iż osie ηξ są osiami głównymi, a więc z definicji sprzężonymi, my również pragniemy działać wspólnie. Mimo wielorakiej problematyki, jaką będziemy się zajmować, stanowimy jedno Koło Naukowe Budownictwa Ogólnego i Badań Nieniszczących Politechniki Wrocławskiej EtaKsi.

Cenimy kreatywność – to Członkowie Koła szukają ciekawych zagadnień, którymi się zajmujemy. Prowadzimy własne projekty, współpracujemy z innymi, organizujemy wycieczki i konferencje.

Jeśli chcesz wyjść poza standard, który daje samo studiowanie, poświęcić swój czas na ciekawe projekty i rozwijać się - Koło Naukowe EtaKsi jest właśnie dla Ciebie! Zgłoś się - napisz na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., śledź nas na Facebooku.


Zarząd koła:

  • Prezes - Adam Sterniuk Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Wiceprezes - Katarzyna Gargulińska
  • Sekretarz - Alicja Podgórska


Opiekun:

  • dr hab. inż. Krzysztof Schabowicz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Regulamin Koła: na stronie i do pobrania.

 
Osobą techniczną w sprawie strony internetowej jest nasz opiekun.

ZEBRANIA w semestrze zimowym 2016/2017

Zapraszamy w parzyste poniedziałki o godzinie 19:00. Sale podawane będą na bieżąco.

Pisz do nas na: etaksi@pwr.wroc.pl

Znajdź nas na Facebooku: stronagrupa.

Klikając na jedno z powyższych zebrań, możesz zobaczyć porządek spraw, które będą poruszane. Możesz też dodać swoją propozycję, korzystając z formularza.

Tu wszystkie zebrania.

 

Koło Naukowe Humanizacji Środowiska Miejskiego

Międzywydziałowe Koło Inżynierii Materiałowej "Materialiści"

Uczelniana Organizacja Studencka Aktywni Budowniczy

Koło Naukowe Mikroskopii i Mikrofotografii Silesia Optic - Uniwersytet Wrocławski

Studenckie Koło Naukowe Organizacji Budownictwa - Politechnika Krakowska

Koło Naukowe Zarządzania Projektami w Budownictwie - Politechnika Warszawska

 Studenckie Koło Naukowe MOS

Studenckie Koło Naukowe Technologów Chemicznych  

Międzywydziałowe Koło Naukowe Mechatroniki "Synergia"